A választókerületünkben az országgyűlési választásokra bejelentett egyéni képviselő-jelöltek, az őket jelölő pártok bemutatásánál több helyen is utaltunk arra, hogy mind a saját "nyomozásunk" eredményeként, mind az országos sajtóban megjelent hírek alapján az egyéni jelöltjeink várhatóan több, mint fele mögött biznisz-(kamu-)párt áll, az országos listát bejelentett pártok túlnyomó többsége pedig biznisz-(kamu-)párt (az egyéni és országos listák teljes köre egyelőre továbbra sem jogerős még).
A kamupártok állami támogatásként adófizetői milliárdokat tesznek zsebre, amelyek nagy része örökre behajthatatlan marad. Ezeket azért hozzák létre, hogy hamis kommunikációjukkal félrevezessék a választópolgárokat, azt a látszatot keltve, hogy sok (politikai tevékenységet soha nem végzett, a közéletben semmilyen előélettel nem rendelkező, teljesen esélytelen jelölttel kiálló), egyébként elérhetetlen párt a demokráciának egyfajta mércéje. Erről szó sincs. Ha megnézzük ezek előéletét, látjuk, hogy többségüket az előző választás, 2014 után alapították, a médiában semmi nyomuk. Az pedig, hogy az ország teljes területén szétszórva, elképesztő településekre bejegyezve (amelyeken épelméjű embernek nem jut eszébe országos pártot alapítani) jöttek létre, megerősíti azt a gyanút, hogy tudatos stratégia alapján, (egyelőre) láthatatlan politikai támogatás és pénzügyi források állnak a kamupártok mögött, amelyek célja az ellenzéki erők szétforgácsolása.
A napokban sorozatban derülnek ki visszaélések a választási ajánlóíveken szereplő választópolgárok adataival: különböző pártok ajánlóívein egymást ugyanazon sorrendben követő, ugyanazon személyek, más-más aláírásképpel; halottak adatai és aláírásai az ajánlóíveken; az aláírásgyűjtés időszakában külföldön tartózkodó, egyébként senkinek alá nem író állampolgár adatai, aláírása négy párt ajánlóívén is(!!!).
KIVÉTELESEN TEHETTEK VALAMIT A KAMUPÁRTOK ELLEN - tette ki a Kétfarkú Kutya Párt kivételesen nagyon komoly kezdeményezését tegnap a honlapjára.
Ha valaki szeretné tudni, hogy pontosan melyik pártnak írt alá ajánlóívet, vagy írt-e alá egyáltalán bármelyiknek, az legyen kedves személyesen (vagy meghatalmazással kérjen meg valakit) befáradni a választókerületi székhely (a mi esetünkben Pápa) jegyzőjéhez, és kérelmet írni a személyi azonosító számának megadásával (a választópolgároknak erről a jogáról korábban már írtunk). A választókerületi iroda címe: 8500 Pápa, fő utca 5., telefonszáma (89) 515-025, email címe: titkarsag@papa.hu
Ha valaki nem személyesen kéri az információt, nézze meg/töltse le a honlapon található kérelem mintadokumentumot. Két tanúval hitelesítve beküldheti postán. Azonban ha rendelkezik Ügyfélkapuval, akkor a honlapon található lépéseket követve az elektronikusan hitelesített dokumentumot elektronikus úton is megküldheti a választási irodának. Ezután már csak a Választási Iroda válaszára kell várni.
"Ha a kikért adatok alapján azt látod, hogy több párt ajánlói között is szerepel a neved, mint amennyinek valójában aláírtál, akkor TEGYÉL FELJELENTÉST választási csalás gyanúja miatt.
Hivatkozási törvény: 2013. évi XXXVI. törvény 2. szakasz, 4. bekezdés szerint: az információs rendelkezési jog alapján lehet ezt kérvényezni.
Adatmásolás veszélye áll fenn körzetünkben is, ami magyarul annyit tesz, hogy bizonyos pártok egymás ajánlóíveit másolgatták a választópolgárok tudta nélkül.
Ha valaki a kikért adatok alapján azt tapasztalja, hogy több pártnak is aláírt, mint amennyinek valójában, akkor tegye meg a feljelentést választási csalás gyanúja miatt.
Felelős állampolgári kötelezettségünk ellenőrizni!"
A honlap további hasznos információkat is tartalmaz. Ha segítségre van szüksége ehhez az eljáráshoz, írjon nekik: ketfarkulegal@gmail.com
Az elektronikus hitelesítéshez ajánlott mintadokumentum a Veszprém 04. választókerületre:
Az ügyfélkapus elektronikus azonosítás működik (egy kis figyelem kell hozzá), és a Választási Iroda email címére (titkarsag@papa.hu) küldött, a hitelesített dokumentumot csatolt mellékletként tartalmazó email címzett által történt átvételéről szóló visszaigazolást rövid idő alatt megkapják, akik levél-nyomkövető szolgáltatást használnak (pl. Mailtrack).
* Máris frissítés: a Választási Iroda szinte azonnal (néhány órán belül) válaszol, és közli az ellenőrzés végeredményét. Le a kalappal a választási szervek gyorsasága előtt!
Koós Gábor