"A Kormány egy csütörtöki határozatával döntött a turizmusfejlesztési célra felhasználható európai uniós források összehangolásáról, aminek részként visszavonta a tavalyi, 300 milliárd forintos, balatoni fejlesztésekről szóló kormányhatározatot" (Index)
Keszthely, csónakkikötő, 1908 (Forrás: Fortepan). Ha ennyi évtizedig kibírta a Balaton, majd csak meglesz a rongyos 300 milliárd nélkül is.
"A Balaton vízminőségének a javítása 59,2 milliárd forinttal szerepelt a visszavont határozatban, legnagyobb tétele a kapcsolódó infrastruktúra fejlesztése 35 milliárdból. A közlekedés 95,5 milliárdjába tartozott a 710-es számú út (a leendő M8-as autópálya) Balatonkenese és az M7-es közötti elmaradt 3 kilométeres szakaszának a megépítése, autópálya csomóponttal 9 milliárdból..."
Miután a zirci képviselő-testület döntése alapján májusban megszűnt a Magas-Bakony TDM Nonprofit Kft., és így Zirc és térsége turisztikai információs, szervező, koordináló, fejlesztő szervezet nélkül maradt (még ha a megszüntetett Kft ezeket a feladatokat csak részben tudta is ellátni), egyetlen reményünk a - természetszerűleg Balaton-súlypontú - Bakony és Balaton Térségi Turisztikai Nonprofit Kft., amely a térségünkből legalább Zircet lefedi. Így talán esélyünk lesz rajtuk keresztül jelentősebb turisztikai fejlesztési projektekhez csatlakozni - ha egyáltalán lesznek még elérhető turisztikai fejlesztési pénzek, és nem viszik el ezeket is megalomániás központi beruházások, mint a Felcsútra szánt, stadion alakú új Csontváry-múzeum, az új felcsúti luxus sportcsarnok, a budapesti Városliget átépítése (benne egy 65 méteres kilátóval), Paks2 vagy a budapesti olimpia, a gombamódra szaporodó futballstadionokról nem is beszélve.
A Bakony és Balaton Térségi Nonprofit Kft. - amelynek az elég színvonalas honlapján tagként még mindig ott szerepel a megszüntetett Magas-Bakony TDM Nonprofit Kft. - azonban egyelőre nem tudja betölteni azt a szerepet, amelyet a Magas-Bakony TDM (-nek kellett volna), mert nem fedi le az egész zirci térséget.
Koós Gábor
„A szabad sajtó nélkülözhetetlen egy egészséges demokráciához. Az újságírásnak célja van, és az nem csak a szórakoztatás. Hanem hogy ne legyen cinkosa a politikai hatalomnak, nagyvállalatoknak és gazdag embereknek. Az újságoknak végső soron alkotmányos feladata, hogy elmondják olvasóiknak az igazat.”