(Kép: a Petőfi Színház honlapja)
"Sárosdi Lilla először csak azt írta le, hogy egy ismert rendező molesztálta. Rögtön megindultak a találgatások, hogy kiről lehet szó. A színésznő öt nappal később egy Facebook-videóban megnevezte Marton Lászlót, aki tagadott és perrel fenyegetőzött. Ezek után azt találgatták a lapok és sok száz vagy sok ezer kommentelő, hogy akkor Sárosdi Lilla hazudik-e vagy sem. A Martonnal kapcsolatban álló intézmények, illetve az egész színházi élet pedig zavarban volt, hogy kinek higgyen és mit csináljon, miközben egyesek azt követelték, hogy Martont ítéljék el, mások pedig azt, hogy Sárosdit.
Ez a méltatlan helyzet akkor szűnt meg, amikor hét nő részletesen elmesélte, mit csinált velük Marton." (444, 2018. május 25.)
"„Végig fognom kellett a nemi szervét, amíg a rendezését nézte”" (444, 2017. október 22.)
"A rendezőnek megtört a karrierje, ott kellett hagynia a Vígszínházt és a Színművészetit, és az MMA-ban is felfüggesztették a tagságát; de a következő évadban már visszatérhet: két helyre is hívták, Veszprémben konkrétan a képmutatásról rendez előadást." (444, 2018. május 25.)
Két helyre is hívták
Marton László vesszőfutása így viszonylag hamar véget ér. Mi pedig büszkék lehetünk arra, hogy a megyei állami színházunk az elsők között rehabilitálja, és egyből két rendezéssel.
Kero nem úszta meg a zaklatási ügyeit ilyen olcsón: híres rendezését, a Rómeó és Júliát az Operettszínház végleg levette a műsoráról, utolsó, május 21-i előadására magának a rendezőnek (aki 2001-től a színház igazgatója, később művészeti vezetője is volt) is jegyet kellett vennie.
Még zűrösebb az egész MeToo-mozgalmat kiváltó hollywoodi producer, Harvey Weinstein helyzete. Az ilyenkor már megszokott tagadás, fenyegetőzés után a héten feladta magát a rendőrségen, ahonnan aztán bilincsben vezették el. De csak addig tartott, amíg le nem tette az egymillió dolláros óvadékot, és elektronikus nyomkövetővel ugyan, de szabadon távozhatott.
„Megtörtént a nagy megúszás. És kész”
A Hír TV oldalán még nem látható, ezért csak a hírportál beszámolójából tudjuk idézni Presser Gábort, aki tegnap este Alinda vendége volt.
"... szóba kerültek a színházi világot megrázó zaklatási botrányok is, természetesen elsősorban Marton László ügye. Bár a zenész úgy véli, a rendezővel vitették el az egész botrányt, lehangolja, hogy az ügy nem folytatódott, szerinte most kellett volna mindent borítani.
... ezután mindenki mosta kezeit, „hát a Marton, az most bele fog ebbe halni”, de innentől mindenki tiszta és ártatlan, soha semmi nem is történt, „az én színházamban ilyen nincs”.
... kellett egy hír, és ezzel „letudtuk”, pedig végig kéne menni az összes színházon, a vidéki színházakon, a tévéken, de a kárpitos szövetkezet vezetőjén is, és annak a könyvelőnőjén. Sőt, az iskolákon is."
Egy 30 éve Petőfi-bérletes megjegyzése
Ugyan kérem. Egy következmények nélküli országban?