A Magyar Asztronautikai Társaság 2017-ben is megrendezi nyári Űrtáborát, ezúttal Bakonybélen. A közel egy hétig tartó tábor ideje alatt a résztvevő középiskolás diákok számos izgalmas és érdekes program, előadás, kirándulás, vetélkedő részesei lehetnek.
A Magyar Asztronautikai Társaság (MANT) 1994 óta rendezi meg a nyári űrtábort az űrkutatás iránt érdeklődő fiataloknak. Az elmúlt évek során a táborozók felejthetetlen élményekkel gazdagodtak, a megszerzett ismereteiket később számos helyen tudták kamatoztatni. Életre szóló élmények és barátságok kialakulása mellett a diákok a hét során elismert hazai űrkutatási szakemberektől hallhatnak exkluzív előadásokat, kerekasztal-beszélgetéseken vehetnek részt.
Eközben egy egész héten átívelő szakmai feladattal is megbirkóznak, csoportokban együtt dolgozva. Az ország minden tájáról, sőt határainkon túlról is érkező táborlakók ugyanakkor megismerhetik a környéket, élvezhetik a nyár pillanatait, a Bakony természeti szépségeit – írja közleményében a szervezet.
A július 9. – július 15. között Bakonybélen tartandó idei tábor is bővelkedik majd különleges elfoglaltságokban, és tartalmas programokat, távcsöves bemutatót kínál a közeli Pannon Csillagda is. Résztvevőnek 13–18 éves fiatalok jelentkezését várják, a végső jelentkezési határidő június 20.
A közlemény szerint a MANT számos kedvezményt is kínál, például a diákpályázatán indult fiataloknak, vagy a korábban már űrtáborozó, most visszatérő résztvevőknek. A férőhelyek korlátozott számban állnak rendelkezésre, a közlemény szerint már csak öt kiadó hely maradt. Ezen felül helyi (a környéken lakó) diákok jelentkezhetnek „bejárósként” is a táborba, csökkentett összegű részvételi díjjal, amely a szállás árát nem tartalmazza.
Az idei bakonybéli Űrtábor programjában szerepelnek marsi barangolások – persze nem az igazi helyszínen, hanem egy érdekes előadás formájában, sőt ehhez a témához kapcsolódik a heti csapatfeladat is. Lesz szó a súlytalanság fizikájáról, élménybeszámolót hallgathatnak a résztvevők egy súlytalansági repülésről.
Szóba kerül még a sikeres kutatómunkáját nemsokára a Szaturnusz légkörében megsemmisülve végző Cassini-űrszonda, a műholdak és űreszközök áramellátása, a világűrben végzett kémiai kísérletek, valamint az üdítős fémdobozba épített kis „műholdutánzatok” (CanSat) készítése. Lesznek játékos vetélkedők és meglepetésprogram is, így garantált az izgalmas és tartalmas időtöltés az Űrtábor résztvevői számára – írja a szervezet közleményében.
Az idei Űrtábor kiemelt támogatója a Balaton-felvidéki Nemzeti Park és a Pannon Csillagda. A tábort támogatja továbbá a ThalesNano, a Galaktika Magazin és az Űrvilág űrkutatási hírportál is.
forrás: estiujsag.hu