Lukács Ildikó festőművész kiállítása
Szeptember 10-én Lukács Ildikó Arcjáték c. kiállításmegnyitójára várta az érdeklődőket a Városi Könyvtár, hangulatos klubtermébe.
A kulturális esemény elején Nesztinger Kornél gitárjátékával hangolódhatott a közönség a portrék által sugallt világ atmoszférájára, amellyel szorosan összefonódtak a felhangzott művek dallamai.
Nesztinger Kornél gitárjátékával hangolódhatott a közönség
a portrék által sugallt világ atmoszférájára.
A zenei bevezető után Csaba Lilla, az intézmény munkatársa köszöntötte a megjelenteket, a kiállító alkotót és Sudár Péter festőművészt, a III. Béla Gimnázium, Művészeti Szakközépiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény művésztanárát, aki a tárlatot megnyitó szavaiban részletesen kitért Ildikó eddigi művészi múltjára, ezzel párhuzamosan érintve az alkotó fiatal életútját is.
Csaba Lilla, az intézmény munkatársa köszöntötte a megjelenteket.
Sudár Péter, művésztanár részletesen kitért Ildikó eddigi művészi múltjára,
érintve az alkotó fiatal életútját is.
Sudár Péter a jelenlévőknek elmondta, nagy öröm számára, hogy egykori tanítványa, Ildikó első, önálló kiállításának anyagát méltathatja. Szavaiban visszaemlékezett a fiatal tehetség művészi útkeresésére, a festészetben eddig megtett útjára, amelynek tanárként közelről is részese lehetett.
Hangsúlyozta, Ildikó egyike azon tanítványainak, akinek diákként létrehozott alkotásait emlékvilágának képzeletbeli falára kifüggesztett, s máig őriz magában. Akárcsak egy rajzóra keretében, amely ezúttal rögtönzött volt a hallgatóságnak, Sudár Péter kifejtette a portréfestészet technikai fogásait, mindezeket Lukács Ildikó képeinek tükrében „ábrázolva”, kiemelve azt, hogy a festészet ezen ága nem kifejezetten könnyű műfaj.
Sudár Péter kifejtette a portréfestészet technikai fogásait,
mindezeket Lukács Ildikó képeinek tükrében „ábrázolva.”
A művésztanár érintőlegesen felelevenítette egyetemi tanulmányi éveit, annak vonatkozásában, hogy e téren közös szálak kapcsolják össze a kiállító alkotóval, hiszen mindketten a pécsi Tudományegyetem festőművész szakán tanultak, sőt mesterük is közös volt. Megtudtuk, Lukács Ildikó 2015-ben végzett az egyetemen, jelenleg tervezőként dolgozik, számítógépes grafikai feladatokat lát el. Festészettel egyelőre a szabadidejében foglalkozik, amelyre igyekszik a lehető legtöbb időt fordítani. Bár tervezőként is megtalálta helyét szakmájában, igazi vágya az, hogy ne csak szabad perceiben, hanem hivatásként is a festészet álljon mindennapjainak középpontjában.
Lukács Ildikó tervezőként is megtalálta helyét szakmájában, igazi vágya az,
hogy ne csak szabad perceiben, hanem hivatásként is
a festészet álljon mindennapjainak középpontjában.
A kiállításmegnyitó kulturális részeként, a tárlat témájához kapcsolódva elhangzott Dudás Sándor Arcok által c. verse, majd az esemény művészi keretbe foglalásaként Nesztinger Kornél záró akkordjait hallgathatták meg a jelenlévők.
A megnyitó s a tárlat megtekintése után
többen is kifejezték dicséretüket a kiállító művésznek,
további termékeny alkotómunkát kívánva neki.
A megnyitó s a tárlat megtekintése után lehetőség volt Lukács Ildikóval kifejező portréiról, művészi munkájáról beszélgetni az érdeklődőknek, amelynek során többen is kifejezték dicséretüket számára, további termékeny alkotómunkát kívánva neki.
Csaba Lilla