A Pangea Kulturális és Környezetvédelmi Egyesület 2016. évi nyári táboraink időpontjai:
Sündörgő Tábor: július 17-26.
Süni Tábor: július 28.-augusztus 6.
Mi is az a Süni tábor?
„Ez egy természetismereti tábor, amely eredeti közegben és a lehető legnomádabb körülmények, vagyis a természethez legközelebbi módon zajlik. Nem elsősorban ismereteket akarunk átadni, neveket adni a körülöttünk élő dolgoknak, hanem az a célunk, hogy a gyerekek jól érezzék magukat ebben a közegben. Nem az a fő cél, hogy néhány elit harcost neveljünk, hanem azok akik előfordulnak nálunk, részt vesznek a programokban és élvezik annak gyümölcsét, azok kicsit megváltozott gondolkodással menjenek haza.”
Sumi (Breuer László) szavai ezek, aki a Süni tábor egyik alapítója.
Egy kis kedvcsináló táborainkhoz a 2012-es Süni tárborban készült videó formájában:
A Süni tábor az általános iskolás, 8-12 éves korosztályt célozza meg. Míg a Sündörgő tábor, a már idősebbeknek, 13-16 éveseknek szól. A két tábor a programok jellegében is különbözik. A süni táborban hét szakmai napot követhetnek végig a gyerekek, a „kissünök”, az egy-egy szakmában vagy tudományágban jártas„nagysünök”, a „szakik” vezetésével, „sünmamájuk” vagy „sünpapájuk” kíséretében. A kirándulások alatt a gyerekek a természetben tanulhatnak növényekről, madarakról, rovarokról, megismerkedhetnek a geológia vagy a néprajz alapjaival. A kora délutánig tartó kirándulások után délután közös játékokat szerveznek a tábor területén vagy annak közelében. Az utolsó tábori napon pedig az összes sün együtt indul nagy túrára. Esténként a tábortűz körül közösen népdalokat énekelnek.
És a Sündörgő?
A sündörgő táborban két-három napos hosszú túrák során ismerkedhetnek meg a sündörgők az általuk választott tudományterülettel, botanikával, ornitológiával, geológiával vagy fotográfiával behatóbban egy szaki segítségével. Itt már a résztvevők érdeklődésüknek megfelelően választhatnak, és terepen tanulhatnak többet egy-egy természettudományról.
Reményeik szerint a gyerekek annyi élménnyel térnek haza a Süni tábort követően, hogy az kitart a következő táborig. Céljuk, hogy a gyerekek környezettudatosabb személettel járjanak-keljenek, élményeiken keresztül olyan gondolkodásmóddal igyekeznek felruházni őket, ami segít a környezetvédelmet és a természet szeretetét átültetni mindennapjaikba.
Bővebben e honlapon keresztül ismerkedhetsz meg a táboraikkal.
Forrás. http://sunitabor.hu/