A Nemzeti Tájékoztatási Iroda (NTI) jelenti:
„A közigazgatás teljes megújítása végéhez közeledik, és a legszerényebb kifejezés, amellyel ezt jellemezni tudom, az, hogy tökéleteset alkottunk” - jelentette ki Csemő Kende Bódog, a Belügyminisztérium közigazgatásdemolícióért felelős helyettes államtitkára abból az alkalomból, hogy Zircen átadták az újonnan létrehozott legalsó szintű közigazgatási szervezet, az önkormányzatok helyébe lépő Járási Hívatlan tizennegyedik városi irodaházát. „Mostantól az Állampolgárok minden ügyes-bajos dolgát ugyanaz a szervezet intézi, nem küldözgetik őket ide-oda, mint a bukott baloldal idejében. Sőt!” - emelte fel mutatóujját nyomatékosítólag a helyettes államtitkár - „Mi már akkor tudjuk, milyen problémája van a Magyar Embereknek, mielőtt nekik eszébe jutna. Ugyanis a tavaly bevezetett Egyéni Szellemi Esélykiegyenlítő Készüléket, közismert nevén ESZEK-et, Nemzetünk Zseniális Mérnökei továbbfejlesztették egy gondolatolvasó modullal, amely közvetlenül a Járási Hívatlanba van bekötve. Így nyitott könyv előttünk minden Magyar Ember szelleme és lelke.”
A helyettes államtitkár elmondta, hogy miután már minden korábban önálló szervezet, hivatal, intézmény egyetlen egységet képez, csak annyi van hátra, hogy az önkormányzatokat is tehermentesítsék: a Járási Hívatlan a saját irányítása alá vonja a települések utcáit, első lépésként az „a” betűvel kezdődőket, vagyis Zircen „a”z Ady Endre utcától „a” Zrínyi utcával bezárólag.
Kérdésünkre, hogy ezek után milyen feladata és hatásköre marad az önkormányzatoknak a saját településeik irányításában, a helyettes államtitkár azt válaszolta, hogy a közigazgatás megújításának éppen az az egyik célja, hogy minimalizálják a települések és a Magyar Emberek életében a kockázatokat. A képviselőtestületek, bár az utóbbi öt évben a legtöbb településen zavarmentesen bele tudtak simulni a Nemzeti Együttműködés Rendszerébe, még mindig jelentenek bizonyos veszélyt, mert váratlanul felbukkanhatnak önálló gondolatok, kezdeményezések. Ezek zavart okoznak az állam- és közigazgatás gördülékeny folyásában.
Arra a kérdésre, hogy konkrétan Zircen mire lehet számítani, a helyettes államtitkár elmondta, hogy a jelenlegi önkormányzati dolgozókat az eddig szerzett juttatásaik megtartásával a Járási Hívatlan veszi át, ahonnan rövid átmeneti idő után az őket megillető új helyre fognak távoztatni. A mindenkori képviselőtestület számára az aklimajori műemlék épület egykori apáti lakosztályának cselédszobáját jelölték ki, amely nyugodt körülményeket biztosít a képviselőknek a zabhegyezéshez és egyébként is megfelel az állam és a képviselőtestületek között már évek óta fennálló viszonynak.
„Az egykori polgármesteri hivatal is elnyeri végre méltó rendeltetését. Bár az épület maga ma még kissé szűkös, és egyelőre csak a Járási Hívatlan elnöki és főtitkári személyes irodái, magánlakosztályai és a testőrség szolgálati helyiségei férnek el benne, már tervezés alatt van az emeletráépítés, amely egy ökumenikus kápolnát és egy helikopter leszállóhelyet foglal magába. Ugyancsak tervezzük már azt a metróhálózatot, amely a szervezet városi irodaházait köti össze egymással és a fontosabb fölérendelt állami és pártszervekkel. Ez a létesítmény egyúttal óvóhelyként is szolgál majd a pótolhatatlan személyzet és dokumentáció számára a Hazánkat elárasztó menekültáradat és a liberálbolsevista elégedetlenkedő kisebbség ellen.”
Végül egy újságírói kérdés hangzott el azzal kapcsolatban, hogy nem aránytalanul költséges-e egy ilyen kiterjedt szervezet létrehozása és működtetése. „Szó sincs róla” - vonta össze szemöldökét a helyettes államtitkár - „mi nem csak tökéletes szervezetet alkottunk, hanem humánusat is. Rengeteg új munkahely jön létre, határozottan haladunk abba az irányba, hogy néhány éven belül minden Magyar Embernek maga a Gondoskodó Államunk nyújt majd megélhetést, biztosítva ezzel az élőerőt egyrészt a Nemzeti Együttműködés Rendszerének fenntartásához szükséges munkáskezek, másrészt az ehhez szükséges szavazatok formájában” - fejezte be nyilatkozatát Csemő Kende Bódog.