"Nagy változások lesznek áprilistól az egészségügyben. A betegek leginkább annyit vesznek majd észre, hogy minden megyében egy kiemelt kórház marad, ... A kórházigazgatóknak minden megyében a következő hetekben kell megegyezniük, hogy osztják el a pénzt. A kiszivárgott tervek azt jelzik: központosítás, osztálybezárás és több ezres elbocsátás következhet. Gyurcsányéknak egyszer már beletört ebbe a bicskája.
...
- Megyénként osztja el a pénzt a kormány, pontosabban az Országos Egészségbiztosítási Pénztár, amely a lakosság száma alapján határozza meg az összeget. Ez komoly változás az eddigi rendszerhez képest, amelyben a kórházak meghatározott ellátásokra kapják a pénzt.
- Az OEP által meghatározott pénzből kell kijönniük egy megyében az ottani kórházaknak. Ha másképp nem megy, összevonásokkal, leépítésekkel, osztályok megszüntetésével. A cél a párhuzamosságok kiküszöbölése.
- Megyénként egy fő intézmény marad, a többi kórház telephelyként vagy tagintézményként működik.
..."
Itt a kormány következő konfliktusos terve
Lásd még:
Egészségügy: Kezdődik az egyezkedés, ahol nem döntenek, egy marad
Egyelőre megválaszolatlan kérdés
Ami a címben kérdőjeles, csak az egyik része a kérdésnek. A kérdés másik része, vajon mennyi idő marad a lakosság tájékoztatására, és arra, hogy fel is tudjunk készülni rá? Mikor tudjuk meg, hogy melyik időponttól kell majd máshol keresni azt az ellátást, amelyet eddig a zirci kórházban kaptunk meg, de ezután már nem?
Koós Gábor