A Bakony biodiverzitása címmel nyílt időszaki kiállítás az MTM Bakonyi Természettudományi Múzeumának SarokGalériájában.
A házigazda intézmény részéről Iliáné Rechner Szilvia köszöntötte a megjelenteket.
A kiállítást Petróczi Imre, a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság szakmai igazgatóhelyettese nyitotta meg. Magyarország egyik legszebb és legváltozatosabb tájának nevezte a Bakonyt, amire tudományos bizonyítékok hosszú sora gyűlt össze az 1962-ben elindult Bakony-kutató program óta. Hangsúlyozta, a múzeum jelentős szerepet játszik abban, hogy az eredményeket, adatokat folyamatosan közzéteszi, bemutatja.
A természet sokfélesége, változatossága jelenik meg a Bakonyi Természettudományi Múzeum állandó kiállításán, s tulajdonképpen a most nyíló időszaki kiállításon is. Azonban nemcsak a természet sokféleségét mutatja be a tárlat, hanem azt is, hogy milyen sokféle probléma jelentkezik a természeti rendszerek megőrzésében. Ezért hát érdemes megtekinteni a kiállított tablókat, állatokat, s elgondolkodni esetleg azon is, hogy mi az, amit mi, emberek megtehetünk a természet védelmének érdekében – hallhattuk a szakértő részéről.
A kiállítás-megnyitón balról dr. Kutasi Csaba múzeumigazgató, Iliáné Rechner Szilvia preparátor és Petróczi Imre, a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság szakmai igazgatóhelyettese
Dr. Kutasi Csaba, az MTM Bakonyi Természettudományi Múzeumának igazgatója mutatta be a kiállítást, amelyet a múzeum baráti körével közösen szerveztek. Elmondta, a biodiverzitás fogalmát a legjobban a fajdiverzitás, azaz a növény- és állatfajok sokszínűsége kapcsán tudják bemutatni a Bakonyra vonatkozóan. Megjelenítették azokat a kutatóprogramokat is, amelyek szükségesek voltak a Bakony alapos megismeréséhez, amely a legjobban feltárt tájegységek közé tartozik országos viszonylatban.
A kiállítás-megnyitón Tarcsay Beáta művésztanár és növendéke, Tóth Réka hegedült a III. Béla Gimnázium, Művészeti Szakközépiskola és Alapfokú Művészeti Iskola képviseletében.
Kelemen Gábor sajtóreferens