Átadták a két új rehabilitációs tornatermet a Zirci Erzsébet Kórházban
A Zirci Erzsébet Kórház-Rendelőintézet Mozgásszervi Rehabilitációs Osztályának tetőterében két új tornaterem került átadásra a „Rehabilitációs szolgáltatások fejlesztése a Közép-Dunántúli régióban” KDOP-5.2.1/C-11-2011-0001 projekt keretében.
Az átadó ünnepségen Valler Ilona ápolási igazgató köszöntötte a megjelenteket, majd az ünneplő közönség elénekelte a Himnuszt.
A projekt főbb mérföldköveit dr. Vermes Tamás főigazgató ismertette. Elmondta, a zirci kórház egy hét kórházból álló konzorcium tagjaként vett részt a pályázaton. A projekt összköltsége 22,2 millió forint volt, amiből közel 10 millió forint építészeti feladatokra fordítódott, a fennmaradó mintegy 12 millió forintból pedig eszközöket szereztek be. Két új tornaterem került kialakításra a hozzájuk tartozó kezelőhelyiségekkel együtt, végbement a teljes körű akadálymentesítés a parkolótól egészen a tetőtérig. A két tornaterem lehetőséget nyújt az egyéni kezelések nagyobb számú végzésére. (A folytatáshoz kattints a címre!)
– Összességében a tizenkét millió forint nagyon jól hasznosult, és a két cél, a vázizom rendszeri rehabilitáció és a kardiológiai rehabilitáció olyan környezetben folytatódhat, illetve utóbbi esetében kezdődhet, ami üdvére lehet a betegeinknek – mondta a kórház főigazgatója. Dr. Vermes Tamás köszönetét fejezte ki mindazoknak, akik hozzájárultak a beruházás megvalósulásához, megemlítve, hogy a projekt még az „önkormányzati lét” idején vette kezdetét, az akkori fenntartó sokat tett azért, hogy a zirci kórház bekerüljön a kedvezményezettek körébe.
Dr. Vermes Tamás főigazgató, Dr. Cserháti Péter miniszteri biztos és Ottó Péter polgármester átadják a rendeltetésének az új kórházi egységet
– Országosan is példaértékű az az út, amit végigjárt az intézmény. A mindenkori fenntartóval együtt felismerte, hogy nincs más lehetőség, csak előremenekülni – mondta beszédében Ottó Péter polgármester, visszautalva a tíz évvel ezelőtti állapotokra, amikor likviditási problémákkal küszködött a kórház, az aktív ellátás pedig egyre csökkenőbb kapacitásokkal működött. Ehhez képest most ott tartunk, hogy az intézmény komoly jövőképpel rendelkezik, teljes kihasználtsággal működik a mozgásszervi rehabilitációs osztálya és a krónikus belgyógyászati osztálya is – tette hozzá.
Hangsúlyozta, hogy a város és a térség összes polgára számára fontos a kórház jövője, és nemcsak az egészségügyi ellátás színvonala miatt, hanem azért is, mert az intézmény a térség egyik, ha nem a legnagyobb munkáltatójává nőtte ki magát.
Dr. Cserháti Péter miniszteri biztos, az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézet főigazgatója elmondta, új célokkal, konzorciális jelleggel újra kiírták a rehabilitációs pályázatokat, és ezek a projektek készülnek el a leghamarabb, sorra adják át az új fejlesztéseket. Az öreg, kopott rehabilitációs épületek megszépülnek. A projekt forrásvolumenének nagysága országosan nő ezen a területen. A jövő évtől várhatóan mind a négy magyar egyetemen bevezetik a rehabilitáció oktatását, ami azért is nagy szó, mert ennek a szakmának az ágyszáma hazánkban mindösszesen egynegyede az összes aktív ágynak.
A fejlesztés megvalósításához gratulált az abban közreműködőknek.
Az új eszközparkot Varga Gergely vezető gyógytornász és Sömjén Krisztina gyógytornász mutatták be.
A kórház gyógytornászai ismertették a tornatermek funkcióit, majd az érdeklődők ki is próbálhatták a különböző eszközöket
Megtudtuk, hogy az egyik tornateremben kaptak elhelyezést a mozgásszervi és az ambuláns kardiológiai rehabilitációt szolgáló eszközök, míg a másik tornateremben kiscsoportos foglalkozásokat tartanak, és egyéni kezeléseket is szeretnének majd végezni.
Kelemen Gábor sajtóreferens