Eredményesen zárult az „Elmesélem Neked!” történetírói pályázat második kiírása
Zirc Városi Önkormányzat második alkalommal írta ki – ezúttal a várossá nyilvánítás harmincadik évfordulójához kapcsolódóan – történetírói pályázatát. A jubileum apropóján feloldásra kerültek az első kiírás időbeli korlátjai, bármilyen korból, történelmi időszakból lehetett ihletet meríteni.
(Folytatáshoz kattints a címre!)
Az idei kiírásra hat pályamunka érkezett, melyeket a Zirc Városi Önkormányzat Képviselő-testülete Emberi Erőforrás Bizottsága által felkért szakmai bizottság értékelt. Az ünnepélyes díjátadóra a 30 éve város Zirc jubileumi programsorozat keretében került sor a Békefi Antal Városi Könyvtár közművelődési klubtermében.
A pályaműveket a szakmai bizottság részéről dr. Németh-Vida Beáta egyháztörténész, irodalomtörténész értékelte, a díjakat pedig Ottó Péter polgármester adta át. Minden pályázó elismerő oklevélben részesült, a helyezettek pénzjutalmat vehettek át.
Változatos témákat dolgoztak fel a pályázók, a strand, a major, a kertészet egyaránt megelevenedett emlékeikben, „megénekelték” nekünk egy bakonyi csikós históriáját, felhívták a figyelmet, hogy volt egy panteon is Zircen, és családtörténeti kutatómunka gyümölcse is került a héttagú zsűri asztalára.
Dr. Németh-Vida Beáta egyháztörténész, irodalomtörténész értékelte a pályaműveket, egyben tolmácsolta a szakmai bizottság véleményét a hallgatóság felé
Az első helyet, s a vele járó ötvenezer forintos jutalmat Cuhavölgyi Klára érdemelte ki „A zirci Punk családról” című pályaművével. A második – 30 000 forintos – díjat Máj János vehette át „A mi strandunk” című szépirodalmi alkotásáért. A szerző felajánlotta pénzjutalmát a felvidéki gyerekek magyar iskolába íratásának támogatására. Harmadik helyen végzett, húszezer forintos díjazásban részesült Pék László „Pofonok és simogatások” című munkája.
Az ünnepségen minden alkotásból felolvasásra került egy kis részlet. „A legszentebb kötelezettségek egyike, amellyel a barátok és családtagok tartoznak egymásnak, hogy nem hagyják kialudni az emlékezés lángját” – hangzott el az ünnepséget levezető Szakács Ildikó tolmácsolásában.
Kelemen Gábor sajtóreferens