Bemutatjuk a Magas-Bakony TDM Nonprofit Kft. új ügyvezetőjét
A természet iránti szeretetétől vezérelve, a reklámvilágban szerzett tapasztalataira építve fogalmazná újra a térség turizmusát Palotai Gábor, akit a közelmúltban választott a helyi TDM taggyűlése a társaság élére.
1984 januárjában született, mindössze két héttel azt követően, hogy Zirc megkapta a városi rangot. A bakonyi természet lágy ölén nőtt fel, általános- és középiskolai tanulmányait is Zircen végezte, majd 2002-ben felvételt nyert a Budapesti Kommunikációs Főiskola üzleti kommunikáció-marketing szakára. Azt mondja, jól profitált belőle, hogy a főiskolán gyakorlatorientált képzés folyt. Sok helyen megfordult és sok emberrel találkozott, beletanult a rendezvényszervezésbe, szolgáltatások menedzselésébe, nívós vendéglátóhelyek kulisszatitkaiba nyerhetett bepillantást. Hamar egyértelművé vált számára, hogy ebben a szakmában szeretne elhelyezkedni. (Folytatáshoz kattints a címre!)
Már a tanulmányokkal párhuzamosan munkába állt, majd a diploma megszerzését követően felvették egy rendezvényügynökséghez. Három évig dolgozott itt, de úgy emlékszik erre az időszakra, mintha tíz esztendő ment volna el az életéből, annyira tartalmas volt. Számtalan érdekes projektben vett részt, megtanulta, hogyan kell rövid idő alatt magas szolgáltatói minőséget produkálni. A munkahely közelében volt egy kerékpáros bolt – meséli –, és a főiskolán kezdődő bringaszerelem kiújult. Nem tudott eleget hajtani, mert nagy volt a hajtás az ügynökségnél, munkahelyet váltott, hogy legalább hétvégén tudjon váltani a kerékpárral.
Az új helyen még nagyobb szükség volt az alkotófantáziájára, stratégiák elkészítését bízták rá, a vizualitás iránti fogékonyságát is kamatoztatni tudta. Szeretett itt dolgozni, csakhogy kezdetét vette egy másik szerelem: megtanult síelni… – Télen a síléc, nyáron a kerékpár volt bekészítve pénteken az irodába. Alig tudtam kivárni, hogy hétvége legyen, s jöhessek haza…
Gábor újra találkozott a gyerekkori barátokkal, s a távolból eszmélt rá, hogy ez a vidék mennyi lehetőséget tartogat magában. Az intenzív pesti hétköznapok után jó volt hazajönni a tiszta levegőre, kirándulni, bicajozni a hegyekbe, élvezni a csendet, nyugalmat. Az viszont folyamatosan nyugtalanította, hogy ez az érték ismeretlen maradt volna számára, ha nem erről a környékről származik. Szeretett volna másokkal is osztozni ebben az örömben, így hát elkezdte csinálni a maga kis turizmusát. Meghívta a fővárosi életben szerzett barátait, programot szervezett a részükre, a családja segítségével pedig – testvére szakács, remek receptjei vannak – vendégül látták őket a tájra jellemző ételekkel. Azt tapasztalta, hogy a barátok élményekkel feltöltődve térnek haza, így elhatározta, hogy szélesebb körben is népszerűsíti „kis hazáját”. Kezdetben egy alapítvány létrehozásán gondolkodott, de aztán meglátta a Magas-Bakony TDM álláshirdetését…
A tárgyalóterem falára kihelyezett óriás bakonyi panorámaképre pillant, s azt mondja: itt látni igazán, hogy mennyivel több a zöld felület, mint az épített környezet! Úgy véli, ez a vidék alkalmas lehet arra, hogy egy népszerű terepfutó- vagy kerékpáros régióvá váljon, szabadban végezhető sport- és rekreációs tevékenységeket kínáljunk a turistáknak, megismertetve őket a zöld erdő növény- és vadvilágából származó ízekkel is.
A vizuális kultúra iránti érdeklődését is szeretné a helyi turizmus szolgálatába állítani, s ebben számít majd a művészeti szakközépiskola együttműködésére. Szimpatizál a városfestő mozgalmakkal, a térplasztikai alkotásokkal, amelyek alkalmasak arra, hogy könnyebben megtalálják az idelátogatók a nevezetességeinket, és egyben emlékeztető jegyeivé is váljanak egy helynek.
Palotai Gábor (jobbról) a fővárosi barátaival valahol a bakonyi magasságokban. Zirci lakosként ismertette meg a fiatalokat a tájjal, most ügyvezetőként szeretné ugyanezt megtenni sok más emberrel
Kelemen Gábor sajtóreferens