A Síaréna marketing menedzserének cáfolata meggyőzően hangzik.
Évekkel ezelőtt, amikor először hallottam, hogy a nagyesztergáriak az eplényi hóágyúknak tulajdonították a náluk esett havat, amikor máshol a környéken nem volt, teljesen alaptalannak találtam. Azóta figyelem a jelenséget. Ebben az évben változott a véleményem a saját és környezetem tapasztalatai alapján, ugyanis az elmúlt napokban észak-dél és kelet-nyugat irányban is többször bejártuk Zirc környékét. A Napló fenti cikkében nyilatkozott időjárás-szakértő állásfoglalását is elfogadva: nem zárható ki az összefüggés a Síaréna hóágyúinak a mikroklímára gyakorolt hatása.
Javasolnám az érintett településeknek (Zirc, Nagyesztergár, Dudar), valamint a Nordica Síaréna üzemeltetőjének, hogy írjanak ki egy diplomamunka- vagy PhD-pályázatot a jelenség megalapozott feltárására. Ez résztvevőnként legfeljebb néhány tíz- vagy százezer forintba kerülne, és tudományosan igazolná, van-e összefüggés a hóágyúzás és a télies jelenségek között.
Ha ugyanis valakinek eszébe jut, hogy az ebben a régióban elszenvedett közúti balesete összefüggésbe hozható a hóágyúk által előidézett lokális időjárási anomáliával, vagy netán az állami közútkarbantartónak jut eszébe, hogy neki azért kell havat tolni, mert a hóágyúk hóesést okoztak, akkor ez a Síarénénak igen sok milliójába kerül majd a bíróságon.
Jobb lenne megelőzni és mielőbb tudományosan alátámasztani, hogy ezeknek az időjárási jelenségeknek nincs köze a Nordica Síaréna hóágyúinak működéséhez.