Sajnos azt kell mondanom, hogy a Napló cikke olyan információkat tartalmaz a kőbánya jövőjével kapcsolatban, amelyeket ebben a pillanatban írásos dokumentum nem támaszt alá.
Azt, hogy a képviselő-testület miről döntött, csak a testületi határozat pontos szövegének ismeretében lehet megmondani. Ez ma még nem áll rendelkezésre.
Az eddig elérhető információkból arra lehet következtetni, hogy a képviselő-testület a kőbánya-ügyben hatáskörébe eső döntési jogosítványokkal élve döntött olyan kérdésben, amely később lehetővé tette volna külszíni bánya létesítését a város közigazgatási területén (ma ugyanis nem lehet Zirc közigazgatási területén külszíni bányát létesíteni).
Ez azonban nem jelenti azt, hogy később, a jövőben akár a jelenlegi, akár egy másik testület ne dönthetne úgy, hogy megváltoztatja ezt a szabályozást.
A zirci kőbánya ügye tehát messze nem zárult le. A környezet- és természetvédelmi engedélyeztetési eljárás jelenleg is zajlik (immár negyedik nekifutásra, ahogyan azt a szórólapokból is tudjuk). A mai helyzet szerint minden érintett szakhatóság (beleértve a zirci és a borzavári jegyzőt, mint szakhatóságot), esetenként feltételekkel ugyan, de hozzájárult a bánya létesítéséhez, kivéve a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóságát.
Ha a kérelmezők (a bánya területének jelenlegi tulajdonosai, valamint az elmúlt hónapban hozzájuk társult, jelentős gazdasági és politikai potenciállal rendelkező gazdasági társaság) megkapja a környezet- és természetvédelmi hatóság hozzájárulását, akkor megint már csak a zirci képviselő-testületen múlik, hogy feloldja-e a jelenleg érvényes külszíni bányanyitási tiltást.
Az érdeklődőknek elektronikus úton postafordultával elküldöm a kőbányával kapcsolatban eddig keletkezett, nyilvános környezetvédelmi hatósági és önkormányzati dokumentumokat (amelyek egyébként az internetről is letölthetők).
Koós Gábor