Drámapedagógia a nevelésben (szakmai továbbképzés)
Időpont: 2013. október 28. (hétfő), 29. (kedd), 30. (szerda) 9-11 vagy 14-16 óra között
Helyszín: Békefi Antal Városi Könyvtár, Művelődési Ház és Stúdió KB
Zirc, Alkotmány utca 14.
Szervező: Kurfli Közhasznú Kulturális Egyesület
(a továbbképzést Papp Helga és Szalga Boglárka tartja --- a program a KEOP 6.1.0/b projekt keretében megvalósul meg)
A részvétel minden jelentkező (aki a feltételeknek megfelel) számára ingyenes, maximális létszám időpontonként 10-10 fő, a résztvevőket a jelentkezések sorrendjében tudjuk regisztrálni.
Jelentkezési feltétel:
-
Állományban lévő pedagógus
-
GYES-en, GYED-en lévő pedagógus
-
Pályakezdő (vagy még tanulmányait folytató) pedagógus
-
Zirci kistérségben élő
-
A teljes képzés vállalása
(Folytatáshoz kattints a címre!)
Kapcsolat/jelentkezés:
Szalga Boglárka --- 06/70/614-8107 --- skabsz@gmail.com
Tematika:
A 3 napos módszertani tanfolyam során a térségben oktató, szakmailag érintett pedagógusok számára adunk módszertani eszközöket, melyek segítésével a jövőben hatékonyabban, élményközpontúan és környezettudatosan adhatják át tudásukat a fiataloknak. Egyrészt bővítjük ismereteiket a mindennapi környezetvédelem terén, másrészt módszertani eszközként megismertetjük velük a drámapedagógia alapfogalmait és alap eszközeit.
Bár képzésünk egyértelműen gyakorlat orientált, de természetesen ahhoz, hogy a gyakorlat során hatékonyak tudjanak lenni a résztvevők, szükséges a módszer alapjainak megismerése elméletben is. Így érthetővé válnak a miértek, a folyamatok, világossá válnak az összefüggések. Képet kapunk, hogyan függ össze a cél az eszközrendszerrel, az életkor a témákkal, a létszám a módszerekkel. A környezettudatosság terén rendkívül fontos, hogy a pedagógusok ismeretei legalább elérjék, de inkább meghaladják a gyermekekét.
A képzés során lehetőség nyílik számos alapjáték megismertetésére, és az új játék alkotás képességének kifejlesztésére.
Bemutatjuk, hogyan lehet az egyes játékokat az adott témára tematizálni. Ezáltal a már megismert játékok száma szinte a végtelenre nő, hiszen egy‐egy szűkebb témával bármelyik játék alakítható. Ezáltal a pedagógusok, ha akármilyen újabb játékot látnak, hallanak, tanulnak majd a későbbiekben, meg tudják azt tölteni számukra kívánatos tartalommal. Részletes értékelést és visszajelzést adunk minden egyes résztvevőnek a teljesítményéről, fejlődéséről, esetleges további gyengeségekről. Így reális képet kapnak jelenlegi tudásukról, további tanácsokat a hibák kijavításához.
Ajánljuk minden olyan pedagógusnak, aki nyitott az alternatív megoldásokra, aki kész új dolgokat kipróbálni, ezzel önmagát tovább képezni és óráját színesíteni.
A továbbképzés felépítése:
1. nap: Bevezetés a drámapedagógiába: A módszer elméleti megismertetése, drámajátékok a résztvevő pedagógusoknak, melyek során maguk is megtapasztalhatják, hogy milyen részt venni egy foglalkozáson, hogyan fejleszti a kompetenciákat.
2. nap: Drámajátékok 1.: A környezeti nevelést segítő konkrét játékok. A játékok ismertetése, eljátszása és azok értelmezése, átbeszélése.
3. nap: Drámajátékok 2.: Konkrét drámapedagógiai koncepciók lehetőségei, példák, ötletek. A nap második felében, egyéb témában feldolgozható játékok ismertetése, eljátszása és értelmezése.
Beküldte: Kálovits Gabriella