Immár kilencedik alkalommal rendezte meg az MTM Bakonyi Természettudományi Múzeum és Baráti Köre, valamint az „Együtt a Könyvtárért” Alapítvány természetismereti vetélkedőjét helyi és környékbeli iskolák felső-tagozatosai számára.
A Zirci Reguly Antal Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola négy csapata mellett Borzavárról, Bakonyszentkirályról és Csetényből is érkeztek versenyzők, akiknek előbb tesztek és szöveges feladatok megoldásával kellett bizonyítaniuk tudásukat, majd a muzeológusi munkát is gyakorolhatták. Preparátumokat, gyűjteményi anyagokat rendszereztek a megadott kritériumok szerint. Mindez a legjobban a csetényi „Mókusok” csapatának (Dreska Regina Zoé, Hanich Kristóf, Horváth Máté, Nagy Zsombor, Varga Milán) sikerült, akik 67 ponttal megnyerték a versengést. A rendező város alakulatai közül a „Csontjósok” (Fallmann Ákos, Kajtár Szabolcs, Kovács Bence, Mészáros András Bálint, Molnár Petra) vitték a prímet, 60 ponttal a második helyen végeztek. (Folytatáshoz kattints a címre!)
A dobogó harmadik fokára a szentkirályi „Nagy sasok” (Adamik Anna, Bokros Bálint, Horváth Attila Gyula, Novák Márió, Rácz Bence) röppentek fel 57 pontot gyűjtve. A múzeum munkatársai elmondták, a felkészüléshez segítséget nyújtott az MTM Bakonyi Természettudományi Múzeum kiállításának és a megadott irodalmaknak az ismerete, valamint az egyesületek által szervezett természetismereti előadások látogatása. A szervező intézmény és az egyesületek – önerőből és támogatóiknak köszönhetően, akiknek ezúton is köszönetet mondanak – minden résztvevőt megjutalmaztak, az első helyezett a PEPE cukrászda által felajánlott tortát is hazavihette.
A szervezők elmondták, a következő évben is szeretnék megrendezni a vetélkedőt, annál is inkább, mert jubilál majd a rendezvény.
Érdekes feladatokat kaptak a csapatok a természetismereti vetélkedőn. A szervezők a verseny alatti frissítőről is gondoskodtak (Fotó: MTM Bakonyi Természettudományi Múzeuma)
A vetélkedőre a Múzeumok Őszi Fesztiválja rendezvény keretein belül, a „A lámpás én vagyok – Tanárok éjszakája” program részeként került sor, így nem csak a diákok, hanem az érdeklődő tanárok is fejleszthették tudásukat. Az intézmény múzeumpedagógiai programjairól hallhattak tájékoztatót, amit felhasználhatnak majd a munkájuk során. Remek alkalom volt ez a pedagógusok számára, hogy egymás között is megbeszéljék a kínálkozó lehetőségeket.
Kelemen Gábor sajtóreferens