50 millió forintos támogatást nyert foglalkoztatásra a zirci kórház
Lezáruló, folyamatban lévő és közeljövőbeli fejlesztésekről is beszámolt dr. Tótth Árpád, a Zirci Erzsébet Kórház-Rendelőintézet főigazgatója.
(Folytatáshoz kattints a címre!)
Miközben a három évvel ezelőtt eredményes pályázat révén felvett egészségügyi szakembereket továbbra is foglalkoztatni tudja a kórház, hasonló konstrukció keretében újabb tíz fő foglalkoztatásának lehetőségét teremtették meg: a TÁMOP-6.2.4/A/11/1 pályázati kiíráson 50 000 000 forintos vissza nem térítendő uniós támogatást nyert az intézmény egy kétéves programra. Az új dolgozók újabb kétéves, illetve ennél hosszabb távú foglalkoztatását a többletbevételből szeretné finanszírozni az intézmény – a kórház főigazgatója a közelmúltban átadott járóbeteg szakellátó aulájában megtartott sajtótájékoztatón beszélt erről. Hozzátette: az új és meglévő szolgáltatások – így például az egynapos sebészet – nagyobb volumenű elvégzése termelheti meg azt a többletbevételt, ami a későbbiekben fedezi az új munkatársak bérét. „Beruházás történt a jövőbe, amit uniós forrásokkal tudunk biztosítani” – fogalmazott dr. Tótth Árpád. Nem csak az intézmény tudja ekképpen kigazdálkodni az új csapat bérezését, a lakosság is meg fogja érezni a fejlesztést, szolgáltatásban és minőségben is többletet tud nyújtani majd a kórház-rendelőintézet – tudtuk meg.
A pályázati forrásnak köszönhetően több ápolónő és asszisztens, egy gyógytornász, egy műtőssegéd, valamint egy fizikoterápiás szakasszisztens kapott munkalehetőséget a zirci kórházban.
Dr. Tótth Árpád, a Zirci Erzsébet Kórház-Rendelőintézet főigazgatója a jövőbe történő beruházásként beszélt az új eredményekről
Teljes létszámmal július 1-jétől állt össze az új csapat a kórházban. A pályázatot tavaly szeptemberben nyújtották be, s gyors elbírálást követően már januártól megkezdhették felvenni az új dolgozókat. Az Új Széchenyi Terv keretében megvalósítandó projekt menedzsere Varga Gábor.
Közeledvén a kórházépület felé kopácsolást lehetett hallani: a végéhez közeledik a Krónikus Belgyógyászati Osztály felújítása, már tudják fogadni a betegeket. Azon a helyen ültünk, amely lehetővé tette, hogy épületfejlesztések menjenek végbe az egészségügyi intézményben: az új járóbeteg szakellátóban komfortos körülmények között működik a röntgen-diagnosztika, ultrahang és az egynapos sebészet, mely szolgáltatásoknak korábban a belgyógyászati osztály adott helyet.
A helyiségek megüresedésével korszerű, a legújabb előírásoknak megfelelő, akadálymentes, fürdőszobával ellátott kórtermek kialakítására nyílt lehetősége a kórháznak – mondta el dr. Tótth Árpád, kiemelve, hogy a megye első és egyetlen hospice fekvőbeteg-ellátását is tudják majd biztosítani az épületben, már csak az engedélyek beszerzésére várnak. A fejlesztés egyben – együttműködési megállapodás keretében – egy kötelezettség-átvállalás is a Veszprém megyei kórháztól, amely a Közép-dunántúli Regionális Onkológiai Centrumot építi majd meg. A régi, lebontásra megérett, és már lebontott épületben működő igazgatás – mely ideiglenesen a korábbi ebédlőben kapott helyet – is véglegesen elhelyezésre kerül. – Miután ennek a műszaki átadása megtörténik, elmondható, hogy a kórház teljes épületállománya megújult, korszerű körülmények között végezhetjük a gyógyító és az irányító munkát – mondta el a főigazgató, hangsúlyozva, hogy önerős fejlesztésről van szó, a beruházás fedezetét elsősorban az elmúlt négy év eredményes gazdálkodása biztosította.
A Krónikus Belgyógyászati Osztály is megújult, az utolsó simításokat végzik az építőmunkások. Három új kórterem került kialakításra
Két tornaterem is létesül
Közel 21 000 0000 forintos uniós támogatásból egy kisebb fejlesztés is megvalósul a kórházban. A rehabilitációs épület tetőterében két tornatermet alakítanak ki, ezt megfelelő felszereltséggel látják el, és speciális, a gyógytornászok munkáját segítő eszközöket szereznek be. A tornateremhez akadálymentes öltöző is létesül. A fejlesztés szoros együttműködésben valósul meg a balatonfüredi Szívkórházzal, amely centruma lesz a kardiológiai rehabilitációnak, míg a zirci kórház szakmai egységként fog szerepelni. A pályázati támogatáshoz egy hét kórházból álló közép-dunántúli konzorcium tagjaként jutott hozzá az intézmény.
Kelemen Gábor sajtóreferens