Visszavonta korábbi határozatát a képviselő-testület
2013. január 1-jétől a helyi önkormányzatok feladata a középiskolás diákok étkeztetésének a biztosítása. Zirc Városi Önkormányzat Képviselő-testülete december 17-ei ülésén döntött arról, hogy ezt a feladatot az általa üzemeltetett általános iskolai konyhával, s az ott foglalkoztatásában lévő állománnyal oldja meg. Az újabb egyeztetések eredményeképpen azonban reális esély van arra, hogy a Reguly Antal Szakképző Iskola és Kollégium konyhája tovább üzemeljen, így heti rendkívüli ülésén visszavonta korábbi határozatát a képviselő-testület.
(Folytatáshoz kattints a címre!)
A szakképző konyhájának kiadásait és bevételeit részletező kimutatás alapján megállapítást nyert, hogy annak üzemeltetése nem jár jelentős teherrel a zirci önkormányzat számára. Megállapodás született a város, a középiskolák és azok fenntartója, a Veszprém Megyei Intézményfenntartó Központ (VEMIK) között, mely szerint március 31-ig a szakképző iskolában működő konyha biztosítja a középiskolai tanulók étkeztetését. Az elkövetkezendő másfél hónapban Zirc Városi Önkormányzat mérlegelni fogja a konyha hosszabb távú üzemeltetésének lehetőségét.
Ha a számok nyelvére fordítjuk le „gasztronómiai történetünket”, akkor a szakképző konyhája többletfinanszírozási igény nélkül üzemben tartható, önkormányzatunknak pedig szándéka a konyhán dolgozók munkahelyének a megmentése, a modern felszereléssel ellátott konyha jövőbeni üzemeltetése.
A képviselő-testület „étlapján” szerepelt a nevelési és oktatási intézményekben alkalmazandó intézményi térítési díjakról szóló rendelet módosítása is. Erre azért volt szükség, mert a jelenlegi rendelet nem tartalmazza pontosan a középiskolás intézmények térítési díjait, tekintettel a képviselő-testület fentebb már hivatkozott döntésére. Emelés nem történt a szakképző iskolában előző évben alkalmazott díjakhoz képest, a diákotthon reggelije 99 forintba, ebédje 219 forintba, vacsorája 154 forintba kerül naponta. Az ebéd az elméleti oktatásban résztvevő szakmunkás és szakközépiskolás tanulók számára egyaránt 219 forint, és ugyanennyit kell fizetniük a felnőtt nappali oktatásban résztvevőknek is. A gyakorlati oktatásban részt vevő diákok ebédje 110 forintba kerül. A díjak nettóban értendők.
Az előállított adagszám nagy részét a külső étkezők részére értékesíti a szakképző konyhája, ami nagymértékben javítja a finanszírozást
Kelemen Gábor sajtóreferens