Veszprém - A tárlatot egy nemes gondolat hozta létre. Az itt kiállított alkotásokat eladásra szánják, a befolyt összegből az iskola tanulói alma materüket, a zirci III. Béla Gimnázium, Művészeti Szakközépiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézményt támogatják.
2012. május. 06. vasárnap | Szerző: Varga Domokos Péter
Ezzel a bejelentéssel köszöntötte a veszprémi városháza aulájában a kiállítás megnyitása alkalmából megjelenteket Halmay György, a megyei jogú város önkormányzati képviselője, az oktatási, ifjúsági és sport bizottság elnöke.
- Akik ide bejönnek, téglalapokat látnak, rajtuk festékkel, tussal, ceruzával felvitt ábrákat, jeleket. Azt is látják, hogy ezek a jelek mit ábrázolnak: házakat, utcarészleteket, épületeket. De akikben beindulnak a képzelet áramkörei, azok történeteket, sorsokat, a történelmet is látják ezekben a képekben – mutatta be a kiállítást és adott kulcsot az alkotások megértéséhez Szeifert György, az iskola művészeti oktatásért felelős tanára, gyakorlatioktatás-vezetője. Elmondta, egy könyv írásához 36 jelet, 10 számjegyet és néhány írásjelet használnak. Egy festmény elkészítéséhez ezekre nincs szükség, a kép, a látvány más módon hat az emberre. De akikbe be vannak építve a képzelet áramkörei, azok a képzőművészeti alkotásokból is képesek komplett történeteket kiolvasni – vázolta fel a művészi befogadás útját Szeifert György. Végezetül hangsúlyozta, a maga részéről bizonyos benne, hogy az itt kiállító tehetséges diákok közül lesznek majd olyanok, akik nagy karriert futnak be, országos vagy világméretű ismertségre tesznek szert.
A megnyitón Szakácsné Tarcsay Beáta, a III. Béla gimnázium tanára hegedült, Kiss Szilvia, a balatonfűzfői zeneiskola tanára pedig zongorázott.
forrás:http://www.naplo-online.hu