Megkezdődött Földesi Barnabás művésztanár négyrészes előadássorozata
Szeifert György gyakorlatioktatás-vezető jegyzete
III. BÉLA GIMNÁZIUM, MŰVÉSZETI SZAKKÖZÉPISKOLA ÉS ALAPFOKÚ MŰVÉSZETOKTATÁSI INTÉZMÉNY
„Hol a boldogság mostanában? Barátságos meleg szobában.” – szólhatnánk Petőfivel, és milyen igaz: ebben a zord, téli időben legjobb, ha az ember ki sem dugja az orrát a „barátságos meleg szobából”.
Bizonyára így gondolkoztak azok, akik kihagyták a Művelődési Ház rendezvényét. Pedig bánhatják, akik otthon maradtak, ugyanis nagyszerű élményben volt része annak a kis számú, de annál figyelmesebb művészetrajongónak, akik eljöttek A művészet sorsfordulója című előadásra február 16-án csütörtökön, délután öt órakor. Földesi Barnabás festőművész, a III. Béla Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola tanára négyrészes sorozatának első előadásában a tőle megszokott magas szakmai színvonalon és mégis közérthető módon beszélt a modern festészet előzményeiről. A barokk viszonylag egységes világképének felbomlása után bekövetkező vákuumról, majd az individualizálódó kapitalista társadalom folyományaként felerősödő és magának egyre nagyobb teret követelő egyéni látásmód meggyökeresedéséről. A XIX. század társadalmi és művészeti értelemben is sorsfordító időszakáról, a történelmi, politikai és társadalmi változások festészetben való – szó szerinti – leképeződéséről. A finom humorral vegyített élvezetes előadást igényesen összeállított, gazdag vetített képanyag kísérte.
Petőfi költői kérdésére mindannyian tudjuk a választ. A címben feltett kérdésre egyelőre csak azok, akik eljöttek csütörtökön. A többieknek még rendelkezésére áll három alkalom.
Az előadássorozat további programja:
Információt beküldte: Kelemen Gábor - sajtóreferens