Erre mondja azt az ember: ha nem szólsz, hülyén halok meg. Emlékezetes annak az idős szlovákiai magyar néninek az esete, akit évekkel ezelőtt milliós összegre büntettek, mert átjött Magyarországra hóvirágot szedni, hogy odaát eladja, és nem tudta, hogy ez növény nálunk védett.
Az origo.hu írásából tudhatjuk meg, és ezt rögtön meg is kell osztanom a blogolvasókkal, tudván, hogy sokan értetlenkedve állnak a patakvölgyekben elsőként megjelenő, tengernyi hóvirágot látva: kétfajta hóvirágunk van! A KIKELETI HÓVIRÁG (Galanthus nivalis) nálunk őshonos, és EZ A VÉDETT HÓVIRÁG! A másik hóvirágfajta, a POMPÁS HÓVIRÁG (Galanthus elwesii), amely Dél-Ukrajnában, Kisázsiában és a Balkánon őshonos, nem védett, tehát korlátlanul ültethető, szedhető.
Íme a két hóvirágfajta, és a megkülönböztetésükhöz szükséges egyszerű tudnivaló:
"A két faj egyszerűen megkülönböztethető, a pompás hóvirágnál ugyanis nemcsak a belső lepellevelek csúcsa, a töve is zöld."
A fellélegző hóvirággyűjtők lelkesedését lelohasztandó: eddig inkább csak a kikeleti, tehát a védett hóvirággal találkoztunk Zirc környékén...
(Forrás: www.origo.hu)